Comunitatea NoBoDy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Navigare
 SuspanS-Community
 SuspanS-Host
 Real-GaMMerS-Site
 ReaL GaMMerS-Forum
 DeeKy Zone
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Cum faci propria ta firma de host

In jos 
AutorMesaj
RnK
ModeratorModerator
RnK


Mesaje : 12
Data de inscriere : 04/02/2011
Localizare : Tg JiU

Cum faci propria ta firma de host Empty
MesajSubiect: Cum faci propria ta firma de host   Cum faci propria ta firma de host EmptyDum Feb 13, 2011 5:13 pm

Mam gandit si am zis cum se face o frima de hosting am cautat si am gasit cateva detalii bune
Primu sfat al meu Intai sa ai minim 10 euro
ai nevoie in primul rand de un PF, PFA sau SRL, sau chiar si o Intreprindere Individuala.

In al doilea rand ai nevoie de un pachet de reseller, nu renteaza sa iti faci propria locatie cu servere la inceput, si iti pot recomanda o firma de la care am luat si eu, si e foarte ok. ! Suportul e Live, 24/7, nu am avut decat odata probleme, dar s-au rezolvat in 15 - 20 min. Preturile sunt foarte foarte bune, comparativ cu piata, si cu ce ofera.

De asemenea mai ai nevoie de un website securizat, servicii de live chat (conteaza foarte mult pentru vizitatori) si o metoda de plata (poti folosi Paypal si Transfer Bancar, daca nu vrei sa platesti, sau daca vrei EPayment). In rest, nu ai nevoie decat de timp, si eu iti urez multa bafta! P.S. Ca sa nu uit, reclama e foarte importanta (fa SEO cum trebuie, sa te gaseasca lumea).
Cum faci propria ta firma de host Hosting-cluster
Chiar merge Sursa secreta
A si am uitat cel mai importat lucru
trebuie sa cumperi un domeniu ro , eu ,net orcare domeniu inafara tk ala e subdomeniu sa stiti
Dupa ce va domeniu cu firma de hostig puteti face si subdomeniu ex : tek.ro
Si la inceput mai bn incepi sa promovezi weburi sau sv gen mt2 cs wow
Sus In jos
 
Cum faci propria ta firma de host
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitatea NoBoDy :: Counter Strike :: Tutoriale-
Mergi direct la: